KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Uroczystości poświęcone „Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem”

W dniu 10 kwietnia 2018 roku, Burmistrz Reszla Marek Janiszewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu Edward Szmul wraz z Pocztem Sztandarowym uczestniczyli w uroczystościach poświęconych „Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem”.

Zgromadzonych na lotnisku Kętrzyn Wilamowo w imieniu organizatorów przywitał Prezes Fundacji „Military Park” Stanisław Tołwiński, który w kilku zdaniach przypomniał tragiczne wydarzenia mające miejsce przed ośmioma laty. Następnie miała miejsce ceremonia podniesienia flagi państwowej.

Po odśpiewaniu hymnu przyszedł czas na chwilę refleksji i zadumy. Punktualnie o 8:41 zawyły syreny wozów strażackich, po których odczytano listę ofiar feralnego lotu Tu-154M do Smoleńska. Kolejną częścią uroczystości był „Apel Pamięci” oraz salwa honorowa.

W dalszej części nastąpiła modlitwa ekumeniczna prowadzona przez Duchowieństwo różnych wyznań i odczytanie nadesłanych listów. Najbardziej podniosłym momentem okazało się złożenie kwiatów pod obeliskiem, w ten sposób liczne delegacje oddały hołd poległym pod Smoleńskiem. Obchodom towarzyszyła muzyka patriotyczna w wykonaniu wojskowej orkiestry dętej oraz liczne poczty sztandarowe.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Dodatkowe informacje