KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Święto Konstytucji 3 maja

3 maja 2018 roku obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Uchwalona w 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. W tym szczególnym dniu Burmistrz Reszla Marek Janiszewski uczestniczył w uroczystej Eucharystii w intencji Polski i naszego miasta Reszla.

W całym kraju odbyły się uroczystości poświęcone temu narodowemu i kościelnemu świętu. W Reszlu również dało się odczuć wyjątkowy charakter tego dnia. 

Msza święta zgromadziła wielu mieszkańców, a powagę uroczystości podniosły oprawa muzyczna i obecność pocztów sztandarowych:

• Rady Miejskiej w Reszlu
• Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu
• Koła Pszczelarzy w Reszlu
• Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu
• Gimnazjum Nr 1 w Reszlu
• Zespołu Szkół w Reszlu

W uroczystej homilii ks. kanonik Krzysztof Bumbul podkreślił, jak ważna dla nas, Polaków, jest znajomość historii Europy, bo tylko wtedy zrozumiemy historię Polski. Wspomniał także o potrzebie rozmowy i zrozumienia bliźniego. Ponieważ tylko dzięki szczerej rozmowie możemy zbliżyć się do drugiego człowieka i mu wybaczyć, a to w odniesieniu do rozbiorów Polski ma szczególne znaczenie.

Po homilii głos zabrał gospodarz Reszla Burmistrz Marek Janiszewski. Przypomniał on okoliczności , dla których obchodzone jest to święto, zwrócił się do mieszkańców podkreślając rangę świąt narodowych, apelował, aby nie wstydzili się patriotyzmu i wiary, złożył serdeczne życzenia.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Dodatkowe informacje