KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kto Ty jesteś? Polak mały

28 kwietnia 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 odbył się uroczysty apel poświęcony trzem majowym świętom: Świętu Pracy, Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętu Konstytucji 3 Maja.

Tym razem apel przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły, uczniowie klasy II c i II d pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Gardockiej i Jolanty Radomskiej oraz uczniowie wchodzący w skład zespołu taneczno- śpiewaczego Mali Reszelanie, prowadzonego przez Jolantę Wasilewską.

Mali artyści sami przygotowali elementy dekoracji oraz biało-czerwone chorągiewki, którymi z wielkim entuzjazmem wymachiwali podczas apelu. Przy dźwiękach fanfar uczniowie, wchodzących w skład pocztu sztandarowego, wprowadzili sztandar szkoły. Pięknie i z całą powagą odśpiewano hymn narodowy, po czym rozpoczęto część artystyczną prowadzoną w całości przez drugoklasistów. Zgromadzeni na sali mogli uzupełnić swoją wiedzę na temat trzech majowych świąt i dowiedzieć się, dlaczego pamięć o nich jest tak ważna dla Polaków.

Apel przygotowany przez najmłodszych był niezwykle dynamiczny, nie było chwili na nudę. Występujący z wielkim entuzjazmem przedstawiali przygotowane przez siebie treści, bezbłędnie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni. Elementem wzbogacającym przekaz była prezentacja fragmentów filmów „Polak Mały”, „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz pokaz narodowych tańców w wykonaniu zespołu Mali Reszelanie. Po wyprowadzeniu sztandaru występujących artystów nagrodzono gromkimi brawami.

Jolanta Radomska

fot. M.Brygoła

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje