KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

ŚWIĘTO STRAŻAKA

Dnia 4.05.2017 r. z okazji Święta Strażaka 6-latki z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom specyfiki zawodu strażaka, a także zapoznanie ich z podstawowymi elementami bezpieczeństwa podczas wypadków i pożarów.

Przedszkolaków przywitał Pan komendant Krzysztof Iwanow, opowiadał o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz odpowiadał na liczne pytania. Dzieci wiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych , ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo i często narażają własne życie, by ratować innych, niejednokrotnie pomagają zwierzętom oraz znają numer telefonu do Straży Pożarnej 998 lub 112. Pan komendant pokazał w jaki sposób można połączyć się przez radiostację z jednostką Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Dzieci bardzo chętnie skorzystały z możliwości ubrania strażackich hełmów. Z zaciekawieniem oglądały wyposażenia wozów oraz miały możliwość wsiąść do wozu strażackiego. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały panu komendantowi i na jego ręce złożyły życzenia wszystkim strażakom z okazji ich święta.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z nich, gdy dorosną zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Krystyna Dudek

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje