Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Najmłodsi uczniowie odwiedzili Miejską Bibliotekę

W dniu 7 września uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej szkoły podstawowej w ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych udali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W miłej atmosferze dzieci wysłuchały bajki: „Rower Walentynki” i „Szukając Marudka”. Utwory zostały przedstawione w formie japońskiego, drewnianego teatrzyku Kamishibai, który można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej, która wymaga dodatkowej obsługi poza samym czytaniem. Ilustrowane kartki książki wślizguje się do drewnianego teatrzyku, który staje się oknem z ilustracją. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w nowej technice głośnego czytania bajek.

W drugiej części wizyty w bibliotece dzieci przeszły test znajomości bajek, błyskawicznie podając ich tytuły. Wysłuchały bajki pt.: „Książę Kopciuch”, a następnie wyłoniły cechy różniące tę bajkę z bajką o Kopciuszku.

Na zakończenie pierwszej, wspólnej wizyty w Miejskiej Bibliotece dzieci uczestniczyły w zabawach integrujących grupę. Zadowolone, w dobrym humorze razem z wychowawczyniami wróciły do szkoły.

Bożenna Michalak

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje