KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kodowanie bez komputera

18 października uczniowie klas I wzięły udział w warsztatach programowania robotów Ozobot, które poprowadził w ramach programu Code Week, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu pan Adrian Stachurski.

Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii "Best Robot" na międzynarodowych targach w USA. Ozobot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programują zadania, które wykonuje robot.

Dzięki robotom dzieci w namacalny sposób przekonały się, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem robotów, dzieci były w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stworzyło im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach z nauki programowania. Praca z Ozobotami przyzwyczaja dzieci do projektowego podejścia do pracy i merytorycznego przygotowaniu się do rozwiązania problemów oraz obmyślania ścieżki postępowania. Dzieci zostały w przyjazny sposób oswojone ze stylem pracy, który towarzyszyć im będzie w przyszłym życiu zawodowym.

Bardzo dziękujemy panu Adrianowi za niezwykle ciekawe zajęcia z użyciem robotów Ozobot.

Danuta Baten

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje