KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w konkursie „ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA” - rok 2017

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 25.10.2017r. odbył się czwarty i zarazem ostatni konkurs czytelniczy ogłoszony przez bibliotekę szkolną pod hasłem „Zostań mistrzem pięknego czytania”.

Tym razem uczniowie klas II i III z oddziałów gimnazjalnych przystąpili jednocześnie do konkursu i – „Narodowego Czytania” - „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Patronat honorowy nad akcją sprawuje prezydent Polski – Andrzej Duda, który 02.09.2017r. zainaugurował czytanie tegoż dramatu w Ogrodzie Saskim w Warszawie wraz ze swą małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Pani prezydentowa zwróciła uwagę, że już współcześni Wyspiańskiemu doskonale zdawali sobie z tego sprawę, że jest to utwór przełomowy: „(...)równy największym dokonaniom polskiego romantyzmu".

Analogicznie jak w poprzednich konkursach uczniowie przeszli etap klasowy przeprowadzony przez nauczycieli - polonistów. Trzynastu zwycięzców zakwalifikowało się do etapu szkolnego. Oto ich nazwiska:

klasy II G:

1. Magdalena Chmarycz - z kl. IIaG
2. Jessica Sędecka - z kl. IIaG
3. Kacper Rejniak - z kl. IIbG
4. Damian Zelma - z kl. IIbG
5. Tomasz Widnicki - z kl. IIbG

klasy III G:

1. Weronika Majcher – z kl. IIIaG
2. Wiktoria Kaliszuk – z kl. IIIaG
3. Łukasz Wójcik – z kl. IIIaG
4. Jakub Rejniak – z kl. IIIbG
5. Aleksandra Kościelniak – z kl. IIIcG
6. Wiktoria Rudź - z kl. IIIcG
7. Oliwia Wiercińska - z kl. IIIcG
8. Marta Koziej - z kl. IIIcG


Przed wystąpieniem uczniów kilka słów wprowadzających w klimat i treść dramatu wygłosiła pani Małgorzata Krajewska, która również przybliżyła postać Stanisława Wyspiańskiego.

Uczestników konkursu oceniała komisja, w skład której weszły następujące panie: Agata Doboszewska-Kasperek (polonista), Elżbieta Głowacka oraz Joanna Uglarenko.

Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem umiejętności czytania zważywszy, że tekst i styl języka dramatu był trudny i niecodzienny. Brano pod uwagę: technikę czytania, interpretację tekstu, przyznając od 1 do 6 punktów.

Tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” na poziomie klas II G otrzymała – Jessica Sędecka z klasy IIaG, zaś na poziomie klas IIIG – Oliwia Wiercińska z klasy IIIcG.

Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a „Mistrzowie” nagrodę książkową- „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Jak zawsze, dziękuję za miłą współpracę komisji oraz polonistom, a także pani Dorocie Borejko za pomoc w przegotowaniu dekoracji. Uczniom życzę dalszych sukcesów czytelniczych.

GALERIA ZDJĘĆ

Małgorzata Krajewska

Dodatkowe informacje