KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

W leśnej klasie

Dnia 19 października 2017 r. klasa Ib i IIa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu wybrały się na żywą lekcję przyrody do jesiennego lasu. Zajęcia na ścieżce edukacyjnej w Św. Lipce poprowadziła pani leśnik Wiesława Pręcikowska.

Uczniowie przypomnieli zasady zachowania w lesie, a następnie wyruszyli w teren. Pogoda dopisała, więc spacerując leśnymi ścieżkami mogli obserwować las w jesiennej szacie, a także dowiedzieć się wiele ciekawostek z życia lasu.

Uczniowie mieli również zadania do wykonania. Pierwszym z nich było posadzenie nasionek dębów. Do zadania uczniowie podeszli bardzo poważnie i z dużym zaangażowaniem. Starali się zadanie wykonać jak najlepiej pod czujnym okiem opiekunów. Być może za rok tu wrócą, żeby zobaczyć efekty swojej pracy. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach w „leśnej klasie”.

Rozwiązywali zagadki przyrodnicze, rozpoznawali drzewa i krzewy po liściach i owocach. Na zakończenie wycieczki w szkółce leśnej czekało już na wszystkich uczestników rozpalone ognisko. Tam dzieci mogły upiec kiełbaski i porozmawiać o tym, czego nauczyły się tego dnia. Była to ciekawa lekcja przyrody.

GALERIA ZDJĘĆ

Joanna Piskosz
Bożenna Michalak

 

Dodatkowe informacje