KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

W świecie Brzechwy i Tuwima

Wiersze dla dzieci - bawią, uczą, w przystępny i prosty sposób przekazują dzieciom wiedzę. Julian Tuwim i Jan Brzechwa to dwaj znakomici polscy poeci. którzy zasłynęli głównie twórczością dla najmłodszych.

Trudno wyobrazić sobie wesołe poznawanie pierwszych, najważniejszych wierszy dzieciństwa bez utworów tychże poetów. Są to wiersze, które dzieci na zawsze zapamiętają i do których z przyjemnością będą wielokrotnie wracać, także w dorosłym życiu.

Chcąc zachęcić uczniów klas I-III do czytelnictwa, zapoznać z twórczością naszych ojczystych literatów oraz rozbudzić ich wyobraźnię i kreatywność w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu przeprowadzono konkurs recytatorski. Został on podzielony na dwa etapy. Najpierw nauczycielki klas I – III wysłuchały recytacji wierszy swoich uczniów i wybrały trzech zwycięzców w każdej z klas. Natomiast 23 marca 2018r. odbył się drugi, tym razem szkolny etap konkursu. Komisja w składzie Panie: Małgorzata Krajewska, Halina Kwiatkowska i Agnieszka Węglarska wśród 26 uczestników wyłoniła zwycięzców konkursu w kategoriach klas I, II i III.

Klasy I

I miejsce – Gabriela Mackiewicz – kl. I a
II miejsce – Natalia Mackiewicz – kl. I a
                  Zuzanna Pieniak – kl. I a
III miejsce – Przemysław Pieniak – kl. I a

Klasy II

I miejsce – Marta Sykucka – kl. II a

Klasy III

I miejsce – Patryk Traczyński – kl. III a
II miejsce – Seweryn Kozioł – kl. III a
III miejsce – Paulina Wiśniewska – kl. III d

We wtorek 27 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu połączone z prezentacją wierszy przez zwycięzców. Imprezę uświetnił także piękny występ uczennic klasy IV c, które zaprezentowały się w niezwykle barwnym programie artystycznym pt: „ To my Julek Tuwim i Janek Brzechwa” przygotowanym pod kierunkiem Pani Jolanty Radomskiej.

Na koniec, zmagania z poezją Brzechwy i Tuwima podsumowano wręczeniem dyplomów i nagród książkowych dla zwycięzców oraz wyróżnionych uczestników konkursu.

W latach szkolnych same czytałyśmy wiersze Brzechwy i Tuwima w szkole, uczyłyśmy się ich treści na pamięć, a teraz miałyśmy okazję przekazać odrobinę miłości do tych poetów i czytelnictwa naszym uczniom.

GALERIA ZDJĘĆ

Zespół nauczycielek klas I – III
z Panią Jolantą Radomską

Dodatkowe informacje