KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nasze bajki po raz kolejny nagrodzone

Czytanie bajek i baśni przez dzieci daje im szansę na wyobrażenie sobie, o czym jest dana historia. Oczami wyobraźni mogą one zobaczyć np. siedem gór, siedem lasów, za którymi mieszkała zła Baba Jaga, dostrzec jej ostry nos i długie włosy. Dzięki temu, choć na chwilę mogą przenieść się do innego, tajemniczego świata. Dzieci chętnie czytają takie utwory.

Jednak napisanie bajki czy baśni nie jest łatwą czynnością. Trzeba mocno wysilić wyobraźnię, stworzyć ciekawych bohaterów, wymyśleć im interesujące przygody i to wszystko przyprawić jeszcze humorem. Takiego niełatwego zadania podjęły się trzy uczennice klasy 3c, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu. Zainspirowane tematem Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”, ochoczo przystąpiły do pracy.

Za bohaterów swoich bajek obrały nie tylko ludzi, ale także zwierzęta, skrzaty oraz bajkowe zwierzoludy. Pierwszymi recenzentami napisanych utworów byli uczniowie z klasy 3c, którym bajki bardzo się podobały. Uczennicom udało się przekazać za pomocą opisanych historii czym jest dobro, jak je odróżnić, jak zachowywać się w określonych sytuacjach i jakie cechy ludzkie są pożądane, a jakie nie. Zawarte w nich treści mocno akcentują również konieczność niesienia pomocy innym. 

W sobotę 24 marca w Lidzbarku Warmińskim odbyło się podsumowanie konkursu. Na uroczystość zostali zaproszeni zwycięzcy oraz ich rodzice. Na Konkurs im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest” wpłynęło łącznie ponad tysiąc prac literackich i plastycznych z całej Polski. Trzy równorzędne nagrody w dziedzinie prozy w kategorii klas I – III odebrały uczennice naszej szkoły: 

Alicja Jachimczuk za bajkę pt „ Przygody niezwykłego niedźwiedzia”,
Lena Pawliszko za bajkę pt. „O odważnej Drapce i nieszczęśliwym Klemensie”,
Karolina Szmul za utwór pt. „Zielony guziczek”.

Serdecznie gratulujemy naszym małym bajkopisarkom i życzymy im wielu twórczych działań w tak trudnej dziedzinie jaką jest przenoszenie swoich myśli na papier.

fot. rodzice uczennic

GALERIA ZDJĘĆ

Alina Szmul

Dodatkowe informacje