KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS III

„Był pochmurny, wiosenny dzień. Wyszedłem na spacer. Poszedłem drogą wzdłuż szemrzącej cicho Warty. Płynęły po niej trzy dzikie kaczuszki. Po lewej stronie drogi rozpościerała się duża łąka, na której pasły się młode krówki. Nad nią fruwały różnokolorowe motyle. Mi najbardziej podoba się paź królowej. W maju las rozbrzmiewa śpiewem ptaków. Wśród gałęzi kuka kukułka, dzięcioły stukają w pnie drzew, pogwizdują kosy i skrzeczą sójki. Poza lasem też jest mnóstwo wiosennych dźwięków. Wysoko nad polem skowronek wyśpiewuje swoje trele. Żaby kumkają w kałużach i nad brzegiem rzeki. W trawie świerszcz szykuje się do koncertu pocierając swoje nóżki. Wiosną cała przyroda budzi się do życia. Ten odwieczny i powtarzający się rytm przyrody dodaje mi otuchy i nadziei.”

 Z takim oto tekstem dyktanda zmagało się dwanaścioro dzieci z klas trzecich podczas szkolnego konkursu ortograficznego, który odbył się 10 kwietnia 2018r.

Nikt nie napisał tekstu bezbłędnie, ale najmniej pomyłek popełnili:

Zuzanna Bogusz – kl.3c – I miejsce
Nikodem Skwiot – kl.3a – II miejsce
Jakub Gnoza – kl.3a – III miejsce

Na wyróżnienie zasługują też:

Konrad Pawłowski z kl.3b i Jakub Bajiń ski z kl.3a.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu i stosowaniu zasad polskiej ortografii.

Organizatorki konkursu:
Dorota Choromańska
Anna Łachmańska

Dodatkowe informacje