KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Tydzień dla Ziemi w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Jest to dzień, kiedy wszyscy, którym nie jest obojętny los naszej planety podejmują działania związane z ochroną przyrody. To jest dobry czas na refleksję, czy dajemy tyle, ile dostajemy…

W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłych latach, w naszej szkole z okazji Dnia Ziemi odbyło się kilka przedsięwzięć mających na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, rozwijających zainteresowania przyrodnicze, promujących zdrowy styl życia.

5 kwietnia uczniowie klasy II a oraz IV b uczestniczyli w zajęciach na temat „Co słychać w lesie?” zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Reszlu, a poprowadzonych przez leśnika, panią Ewę Pietrzak. Była to ciekawa lekcja przyrody. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca leśnika, skąd są drzewa w lesie, jak je pielęgnować oraz jaka jest ich rola w przyrodzie. Z dużym zaangażowaniem włączyli się do dyskusji na temat „ Dlaczego wycina się drzewa w lesie i jakie są tego skutki?”

23 kwietnia chętni uczniowie brali udział już w IV biegu dla Ziemi, którego celem było zachęcanie do aktywnych form ruchu.

25 kwietnia odbył się apel dla klas 0 – IV pod hasłem „W trosce o Ziemię” przygotowany przez uczniów z klasy III c i II a. Uczniowie – zwierzęta lasu oraz kosmici w krótkiej scence przekazali jak duże znaczenie ma przyroda dla życia człowieka. Pokazali jaką rolę mogą odegrać nawet małe dzieci w swoim najbliższym środowisku, by można było żyć i cieszyć się czystym powietrzem, wodą i śpiewem ptaków. Słowa: „Może człowiek zdąży zawołać – NIE NISZCZCIE!, kiedy nie będzie jeszcze za późno” wypowiadane były z powagą i nadzieją.

W tym dniu podsumowano konkursy przyrodniczo – ekologiczne zorganizowane w naszej szkole oraz wręczono nagrody zwycięzcom. Najlepszym „zbieraczem” surowców wtórnych została Klaudia Janowska, która zebrała 495 kg makulatury oraz 12 kg zużytych baterii. Najwięcej baterii zebrał Piotr Kościelniak – 31,44 kg.

26 kwietnia odbył się szkolny konkurs wiedzy przyrodniczej dla chętnych uczniów z klas I – III. Konkurs zorganizowano wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Reszlu, która od lat wspomaga realizowanie działań ekologicznych. Uczniowie pracowali w grupach. Wspólnie odpowiadali na pytania dotyczące sposobów ochrony przyrody, ćwiczyli umiejętność prawidłowej segregacji odpadów. Wszyscy otrzymali nagrody niespodzianki, a najlepszy zespół otrzymał nagrody książkowe. Poprzez rożne działania uczniowie kształtowali umiejętność pracy w zespole, utrwalali wiedzę, rozwijali zainteresowania przyrodnicze.

Dziękujemy wszystkim, uczniom oraz ich rodzicom, którzy włączyli się w akcje zbierania makulatury, zużytych baterii i przynosili je systematycznie do szkoły. Dzięki takim działaniom trafi mniej odpadów na wysypisko oraz ochroni przed wycinką kilkadziesiąt drzew.

Za wsparcie finansowe działań, w szczególności za możliwość zakupienia atrakcyjnych nagród dla zwycięzców w konkursach przyrodniczo - ekologicznych, dziękujemy Urzędowi Gminy Reszel.

GALERIA ZDJĘĆ

Autor: Joanna Piskosz

 

 

 

Dodatkowe informacje