KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaj majowa jutrzenko

27 kwietnia 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu odbył się uroczysty apel poświęcony Rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV a pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Gardockiej i Jolanty Radomskiej oraz uczniowie wchodzący w skład zespołu taneczno- śpiewaczego Mali Reszelanie, prowadzonego przez Jolantę Wasilewską.

Po rozpoczęciu apelu przez Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Weronikę Majcher i wprowadzeniu sztandarów szkoły, cała społeczność szkolna pięknie i dostojnie odśpiewała hymn państwowy.

Część artystyczną, poprowadzoną w całości przez czwartoklasistów rozpoczęli Mali Reszelanie odtańczeniem, z wielkim dostojeństwem, poloneza. Następnie uczniowie, w profesjonalny sposób, przekazali zebranym treści dotyczące okoliczności uchwalenia i znaczenia dla Polaków Konstytucji 3 Maja.

Na chwilę przenieśliśmy się do roku 1791, gdy przy dźwiękach fanfar wkroczył uroczyście orszak królewski, z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim na czele. W asyście posłów i marszałka, przebranych w stroje z epoki, „uchwalono konstytucję”, czemu towarzyszyły radosne okrzyki wiwatujących uczniów.

W dalszej części występujący krótko przedstawili genezę flagi państwowej, odnosząc się z wielką powagą do patriotyzmu, podkreślając potrzebę czci i szacunku wobec symboli narodowych. 

To były wyjątkowe chwile… scenografia, atmosfera powagi jaka panowała podczas uroczystości, pięknie odśpiewane pieśni, zachwycające tańce narodowe w wykonaniu małych tancerzy oraz entuzjastycznie przekazane treści przez prowadzących podkreśliły patriotyczny charakter uroczystości. 

Występujących nagrodzono gromkimi brawami.

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst: Małgorzata Gardocka
Zdjęcia: Jarosław Żyła

 

 

 

Dodatkowe informacje