KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Witaj majowa jutrzenko

27 kwietnia 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu odbył się uroczysty apel poświęcony Rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV a pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Gardockiej i Jolanty Radomskiej oraz uczniowie wchodzący w skład zespołu taneczno- śpiewaczego Mali Reszelanie, prowadzonego przez Jolantę Wasilewską.

Po rozpoczęciu apelu przez Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Weronikę Majcher i wprowadzeniu sztandarów szkoły, cała społeczność szkolna pięknie i dostojnie odśpiewała hymn państwowy.

Część artystyczną, poprowadzoną w całości przez czwartoklasistów rozpoczęli Mali Reszelanie odtańczeniem, z wielkim dostojeństwem, poloneza. Następnie uczniowie, w profesjonalny sposób, przekazali zebranym treści dotyczące okoliczności uchwalenia i znaczenia dla Polaków Konstytucji 3 Maja.

Na chwilę przenieśliśmy się do roku 1791, gdy przy dźwiękach fanfar wkroczył uroczyście orszak królewski, z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim na czele. W asyście posłów i marszałka, przebranych w stroje z epoki, „uchwalono konstytucję”, czemu towarzyszyły radosne okrzyki wiwatujących uczniów.

W dalszej części występujący krótko przedstawili genezę flagi państwowej, odnosząc się z wielką powagą do patriotyzmu, podkreślając potrzebę czci i szacunku wobec symboli narodowych. 

To były wyjątkowe chwile… scenografia, atmosfera powagi jaka panowała podczas uroczystości, pięknie odśpiewane pieśni, zachwycające tańce narodowe w wykonaniu małych tancerzy oraz entuzjastycznie przekazane treści przez prowadzących podkreśliły patriotyczny charakter uroczystości. 

Występujących nagrodzono gromkimi brawami.

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst: Małgorzata Gardocka
Zdjęcia: Jarosław Żyła

 

 

 

Dodatkowe informacje