KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Pan Dyrektor Edward Szmul serdecznie powitał wszystkich zebranych w hali sportowej szkoły przy ulicy Bolesława Chrobrego uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników. Następnie skierował imienne powitania do zaproszonych gości - Burmistrza Miasta Reszel, p. Marka Janiszewskiego, Wiceburmistrza Miasta Reszel, p. Jerzego Bajorka, przewodniczącej Rady Rodziców, p. Anny Scheiby, proboszcza miejscowej parafii, ks. Krzysztofa Bumbula.

 Rok szkolny 2017/2018 to pierwszy rok „przepracowany” po wprowadzeniu do polskich szkół 1 września 2017r. reformy oświaty, przywracającej ośmioletnią szkołę podstawową, czteroletnie liceum oraz pięcioletnie technikum. To również rok, w którym rozpoczął się proces „wygaszania” gimnazjów. Rok szkolny, w który wiele polskich szkół „wchodziło” z wielkim niepokojem, w reszelskiej Szkole Podstawowej nr 3 obfitował w liczne sukcesy. Oto najważniejsze z nich:

Nasi uczniowie z oddziałów gimnazjalnych uzyskali 12 tytułów laureata oraz  16 tytułów finalisty w konkursach przedmiotowych odbywających się pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

  1.  Weronika Majcher z klasy III a – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
  2. Gregor Eble z klasy III a – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii
  3. Przemysław Pieniak z klasy III a – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z  Wiedzy o Społeczeństwie, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii
  4. Błażej Urbanowicz z klasy III a -laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii
  5. Weronika Rozicka z klasy III c - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  6. Agata Haric z klasy II a – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  7. Natalia Gajewska z klasy III a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  8. Wiktoria Waliszewska z klasy III a- laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  9. Michał Petz z klasy III a  - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  10. Jakub Baranowski z klasy III a - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  11. Maja Pieniak z klasy II a - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  12. Marta Koziej z klasy III c - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego                      
  13. Klaudia Paliwoda z klasy III c - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego    

   Uczennice z oddziałów szkoły podstawowej  - z klas siódmych i szóstej – uzyskały 2 tytuły laureata i 4 tytuły finalisty w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.

1. Katarzyna Jałoszewska z klasy VII a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

2. Gabriela Pieniak z klasy VII a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

3. Olga Nalesińska z klasy VII a - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

4. Karolina Łapińska z klasy VII b – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

5. Magdalena Eble z klasy VI a –finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

   80 osób z klas IV – VII oraz z oddziałów gimnazjalnych odebrało podczas apelu świadectwo z wyróżnieniem za średnią ocen 4,75 i więcej:

 

KLASA IV a

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

IV a

Aleksandra Jaruga

5,67

IV a

Julia Węglarska

5,58

IV a

Adam Żyła

5,33

IV a

Julian Gałka

5,25

IV a

Karolina Zelma

5,25

IV a

Julia Radecka

5,25

IV a

Kinga Celej

5,17

IV a

Violetta Crimella

5,17

IV a

Jakub Płotast

5,08

IV a

Oliwia Wasilewicz

5,08

IV a

Filip Filipiak

4,92

IV a

Wiktor Jałoszewski

4,92

IV a

Gabriela Wasilewicz

4,83

IV a

Sebastian Zadrożny

4,83

IV a

Joanna Bieńkowska

4,75

IV a

Maja Sadowa

4,75

 

KLASA IV b

 IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

IV b

Anna Szczepańska

5,92

IV b

Julia Baranowska

5,67

IV b

Julia Zawadka

5,58

IV b

Michalina Demianiuk

5,17

IV b

Dominika Śmigulec

4,92

IV b

Marcelina Filipczyk

4,83

IV b

Milena Śmigulec

4,75

IV b

Aleksandra Zinkiewicz

4,75

 

KLASA IV c

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

IV c

Oliwia Bober

5,75

IV c

Malwina Buniowska

5,75

IV c

Daria Sobczuk

5,08

IV c

Sara Tarnicka

5,08

IV c

Aleksandra Dusza

4,75

 

KLASA V a

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

V a

Przemysław Kościelniak

6,00

V a

Oliwier Maksymiuk

5,83

V a

Tomasz Krajewski

5,50

V a

Wiktoria Stankiewicz

5,50

V a

Eryk Goc

5,33

V a

Natalia Krupowicz

5,33

V a

Maciej Lewandowski

4,75

V a

Astrid Romańczuk

4,75

 

KLASA V b

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

V b

Filip Urbanowicz

5,67

V b

Konstancja Dramińska

5,50

V b

Amelia Witek

5,08

V b

Tomasz Ślązak

4,92

V b

Weronika Kutermacha

4,83

V b

Piotr Nowicki

4,83

V b

Magdalena Maślankowska

4,75

 

KLASA VI  a

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

VI a

Magdalena Eble

5,92

VI a

Michalina Bartkowiak

5,67

VI a

Magdalena Demianiuk

5,67

VI a

Agata Gabrusewicz

5,58

VI a

Julita Siłkowska

5,50

VI a

Szymon Choromański

5,50

VI a

Anna Szmul

5,25

VI a

Krystian Bartosiewicz

5,00

VI a

Wiktoria Gnoza

4,92

VI a

Agata Iwaniak

4,92

VI a

Marta Matejko

4,83

VI a

Wiktoria Ożga

4,83

VI a

Magdalena Macełko

4,75

 

KLASA VI  b

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

VI b

Oliwia Kreczman

5,75

VI b

Karolina Mazuruk

5,50

VI b

Natalia Jesionowska

5,42

VI b

Alicja Balcerczyk

5,17

VI b

Błażej Barbarski

5,08

VI b

Gabriela Gałka

5,08

VI b

Natalia Kołakowska

4,75

 

KLASA VII a

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

VII a

Katarzyna Jałoszewska

5,93

VII a

Gabriela Pieniak

5,15

VII a

Olga Nalesińska

4,93

 

KLASA VII b

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

VII b

Karolina Łapińska

5,29

 

KLASA II a G

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

II a G

Maja Pieniak

5,43

II a G

Agata Haric

5,07

II a G

Amelia Popiołek

5,00

 

KLASA III a G

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

III a G

Weronika Majcher

6,00

III a G

Gregor Eble

5,67

III a G

Błażej Urbanowicz

5,67

III a G

Przemysław Pieniak

5,29

III a G

Jakub Baranowski

5,28

III a G

Natalia Gajewska

4,78

III a G

Michał Petz

4,78

 

KLASA III c G

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

UZYSKANA

ŚREDNIA

OCEN

III c G

Weronika Rozicka

5,00

III c G

Marta Koziej

4,89

 

Z klas I-III szkoły podstawowej na 155 uczniów dyplomy wzorowego ucznia za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymało 52 uczniów.

Wszyscy uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym uzyskali tytuły laureatów oraz finalistów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Reszla.

Nagrody Burmistrza zostały również przyznane: Weronice Żmudzkiej (VIIa), Astrid Romańczuk (Va), Oliwii Kreczman (VIb), Julicie Siłkowskiej (VIa), Agacie  Gabrusewicz (VIa) – za zajęcie III miejsca w punktacji drużynowej w Mistrzostwach Województwa w Trójboju Lekkoatletycznym (roczniki:2005-2006); Weronice Kutermacha (Vb), Aleksandrze Jarudze (IVa), Oliwii Wasilewicz (IVa), Gabrieli Wasilewicz (IVa), Joannie Bieńkowskiej (IVa) - za zajęcie III miejsca w punktacji drużynowej w Mistrzostwach Województwa w Trójboju Lekkoatletycznym (roczniki:2007-2008) oraz Pawłowi Jakubowskiemu (IVa) – za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa SZS w skoku w dal; Julianowi Gałce (IVa) - za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa SZS w skoku w dal; Mateuszowi Legenzie (III c) - za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa SZS w skoku w dal; Konradowi Łazarczykowi (IIaG)- za liczne sukcesy na  szczeblu  wojewódzkim w zapasach, w stylu wolnym, a także uczennicom klasy III c za wyróżnienia w konkursie im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest” - Alicji Jachimczuk za bajkę pt.: „Przygody niezwykłego niedźwiedzia”; Lenie Pawliszko za bajkę pt. „O odważnej Drapce i nieszczęśliwym Klemensie”; Karolinie Szmul za utwór pt. „Zielony guziczek”.

Z kolei nagrody książkowe za najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego - 90% i więcej  otrzymali: Weronika Majcher (III a G) – 96%  i Gregor Eble (III a G) – 98%.

Nagrodę ZNP za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki oraz godne reprezentowanie szkoły  z rąk p. Bożenny Michalak odebrała Weronika Majcher.

Najwyższe średnie ocen w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęły klasy: IV a – 4,77; VI a – 4,54; V a – 4,50.

W dalszej części apelu słowa pożegnania skierowali do uczestników apelu Weronika oraz Piotr Roziccy z klasy III c G.

Uczennice klasy II a G, Natalia Astachow i Oliwia Samonek – przedstawicielki ostatniego rocznika gimnazjum w szkole – odczytały wiersz pożegnalny adresowany do klas III gimnazjum.

Na koniec raz jeszcze zabrał głos Pan Dyrektor Edward Szmul, dziękując wszystkim za pracę na sukces szkoły w mijającym roku szkolnym, życząc udanych, zdrowych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.

Po uroczystym apelu, uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

 GALERIA ZDJĘĆ

Autor: SP nr 3 w Reszlu

Dodatkowe informacje