KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Zespół Szkolno – Przedszkolny z Reszla w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE)

W piątek 14 września 2018r. p. Dyrektor Edward Szmul podpisał umowę dotyczącą dostępu do bezpłatnego, szybkiego Internetu w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, którego Operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK.

 OSE oferuje symetryczny, szerokopasmowy dostęp do Internetu 100 Mb/s, więc inicjatywa doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r.

Do programu zgłosiło się także 139 innych szkół z naszego województwa. Zespół Szkolno – Przedszkolny z Reszla jest do tej pory jedyną szkołą z powiatu, która przystąpiła do projektu.

Podczas spotkania w Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewoda Warmińsko – Mazurski, p. Artur Chojecki oraz Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, p. Krzysztof Marek Nowacki podkreślali, że dostęp do szybkiego Internetu to wyrównywanie szans edukacyjnych dla wszystkich uczniów, inwestycja w przyszłość poprzez dostęp do zasobów edukacyjnych, możliwość komunikowania się z innym szkołami, realizowania wspólnych projektów.

W bieżącym roku 92 proc. szkół z sześciu województw objętych zostało rozpisanym przez NASK przetargiem na transmisję danych. Do 2020 roku ponad 30 tys. szkół podłączonych zostanie do szybkiej i bezpiecznej sieci OSE – to kluczowe rządowe założenia dotyczące cyfryzacji.

Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli szybkiego Internetu dla szkół został nagrodzony prestiżową nagrodą WSIS Prizes 2018, przyznawaną przez agendę ONZ - Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Reszlu

 

 

 

Dodatkowe informacje