KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu

Nasza szkoła w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przyłączyła się na zaproszenie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”. 

 

21 września uczennice klasy ósmej zaprezentowały w klasach V-VIII i III gimnazjum fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego w celu popularyzacji tego wybitnego dzieła polskiej literatury. 

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w swoim liście, który otrzymała nasza szkoła, wyraził przekonanie, że "wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku". Podkreślił też, że zależy Jemu na tym, "aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu (...), a przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi. Niech z kart jego powieści przemówią do nas i ożyją na nowo dyskusje o wymarzonych "szklanych domach" i sielska atmosfera Nawłoci. Ale nade wszystko niech Przedwiośnie przypomina o stale aktualnej potrzebie budowania Polski opartej na zasadach sprawiedliwości, równości i solidarności, które są najmocniejszym fundamentem siły i bezpieczeństwa państwa i narodu".

Zespół Szkolno-Przedszkolny

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dodatkowe informacje