KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości – warsztaty

21 i 22 listopada 2018r. klasy IV c i V a wzięły udział w warsztatach w ramach projektu „Poznaj swoją tożsamość. Dziedzictwo kulturowe – drogą do przeciwdziałania przyczynom przestępczości”.

Każde ze spotkań trwało cztery godziny lekcyjne i było poświęcone cyberprzestępczości.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak wygląda ich cyberświat, jak mogą chronić swoją prywatność w sieci, korzystać z sieci, aby nie krzywdzić innych. Prowadzący wskazali korzyści płynące z korzystania z Internetu oraz zwrócili uwagę na internetowe niebezpieczeństwa, do których należą między innymi: publikowanie zdjęć, filmów, podszywanie się pod kogoś, nękanie, poniżanie.

Uczestnikom spotkania zaproponowano alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu oraz wskazano, kogo należy natychmiast zawiadomić, gdy coś zadzieje się nie tak.

Warsztaty odbyły się dzięki Fundacji Dajna im. Jerzego Okulicza – Kozaryna. Współfinansowano je ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Żyła

Dodatkowe informacje