KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

ANDRZEJKI W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W RESZLU

ANDRZEJKI, znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki, to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego, a więc na czas przełomu szczególnie sprzyjającego magicznym obrzędom.

Dawniej ANDRZEJKI miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowane są z przymrużeniem oka.

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Również w naszej szkole 30 listopada 2018 roku młodsi uczniowie klas 0-3 upamiętnili zwyczaj wróżb wspólnie z wychowawcami, a dla starszych uczniów klas IV-VIII i gimnazjum odbyła się szumna impreza andrzejkowa. W hali sportowej w budynku przy ulicy Chrobrego 5A stworzono miejsce do przeprowadzenia różnorakich wróżb andrzejkowych, przepowiadających najbliższą przyszłość. Wróżyli sobie wszyscy uczniowie niezależnie od płci, na różne tematy. Najczęściej dotyczyły one uczuć, przyszłych zawodów, sytuacji materialnej czy postępów w nauce. Równolegle podczas trwania wróżb odbywała się młodzieżowa dyskoteka oraz zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt w Pudwągach. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali słodki poczęstunek w postaci ciast. Zebrano także karmę dla zwierząt.

Impreza andrzejkowa zakończyła się o 19.00. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Wieczór był magiczny, bo ANDRZEJKI to okazja do dobrej zabawy, jak również źródło szacunku dla obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Teraz czekamy, aby nasze wróżby się spełniły, szczególnie te, dotyczące super wyników w nauce.

Nad bezpieczeństwem dzieci podczas zabawy czuwali wychowawcy klas. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dodatkowe informacje