KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Cudowny chłopak"

W ubiegłym tygodniu do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu zawitało kino objazdowe.

Uczniowie z klas IV-VIII oraz gimnazjaliści obejrzeli film „Cudowny chłopak” z 2017r., którego reżyserem jest Stephen Chbosky.

Główny bohater filmu to dziesięcioletni Auggie, tytułowy cudowny chłopak. Urodził się z licznymi deformacjami twarzy. By móc normalnie funkcjonować, przeszedł wiele operacji, w tym rozległą plastykę twarzy. Dla rodziny jest cudownym, inteligentnym i wrażliwym chłopcem, dla innych niestety „dziwadłem", a nawet „potworem". Rodzice decydują, że pora skończyć z nauczaniem w domu i pozwolić synowi zmierzyć się z zewnętrznym światem. Auggie trafia do szkoły. Niestety tam zderza się z okrutną rzeczywistością - dzieci są względem niego okrutne.

Pomimo bardzo trudnych początków wśród uczniów, z czasem chłopiec znajdzie grupę wiernych przyjaciół. Udaje mu się przekonać rówieśników, że piękno to coś więcej niż ładna buzia.

Film o przezwyciężaniu trudności, sile charakteru, akceptacji, tolerancji, rozsądku i jego braku, poruszył naszych uczniów. Wyszli z sali ze łzami w oczach, z głowami pełnymi przemyśleń. Podczas lekcji wychowawczych omówili problematykę ukazaną w filmie. Na lekcjach języka polskiego uczniowie napisali recenzje.

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Żyła

 

 

 

Dodatkowe informacje