KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

UCZNIOWIE ZSP W RESZLU POMAGAJĄ ZWIERZĘTOM LEŚNYM

Jednym z zadań szkoły określonych w podstawie programowej jest kształtowanie u uczniów postawy szacunku dla środowiska przyrodniczego. Już w przedszkolu uczymy dzieci świadomości tego, że o środowisko należy dbać i trzeba pomagać zwierzętom, także leśnym.

Uczniowie klasy I b w okresie jesiennym zorganizowali w szkole piątą edycję zbiórki pożywienia dla zwierząt leśnych pod hasłem „Podaruj kasztaniaka, podaruj żołedziaka dla leśnego zwierzaka”. Dzieci bardzo chętnie zbierały żołędzie i kasztany, a następnie wsypywały zebrane owoce do worków wystawionych na szkolnym korytarzu. Całą akcje nadzorował tata Magdy i Marceliny, Pan Marcin Filipczyk.

11 lutego 2019 r. uczniowie klas I a i b oraz klasy 5 b udali się na zajęcia terenowe do lasu w Gudnikach (Nadleśnictwo Srokowo, Leśnictwo Suśnik). Termin wyprawy nie został wybrany przypadkowo, bowiem jest to dzień, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Po dotarciu na miejsce dzieci wysłuchały prelekcji Pana Marcina o mieszkańcach lasu. Otrzymały wskazówki jak poprawnie dokarmiać zwierzęta leśnie, poznały listę naturalnych produktów, którymi żywią się zwierzęta, a także zwyczaje i potrzeby zwierząt. Bardzo chętnie zadawały też pytania. W drodze do leśnej stołówki dzieci rozpoznały tropy zwierząt, co świadczy o tym, że zwierzęta już tu były i szukały pożywienia w tej trudnej do przetrwania porze roku. W paśniku uczniowie wysypali część owoców zebranych jesienią, ale także przywiezione przez siebie przysmaki zwierząt leśnych: marchewkę, ziemniaki, buraki. Nie zapomnieli też o ptakach, dla których mieli ziarno i słoninkę.

Po części dydaktycznej, ku radości dzieci, był też czas na ognisko integracyjne. Gospodarze spotkania, myśliwi Koła Łowieckiego Wiewiórka poczęstowali nas gorącą herbatą, pysznymi kiełbaskami i ciasteczkami.

Warto odwiedzić las zimową porą i wybrać się tu na wycieczkę. To była fajna przygoda i zarazem ciekawa lekcja dla dzieci. Przekonaliśmy się o tym, że nasza pomoc zwierzętom jest potrzebna, a w zimowym lesie jest naprawdę pięknie. Uczniowie udowodnili, że znają i stosują zasady właściwego zachowania się w tym miejscu.

Serdecznie dziękujemy członkom Koła Łowieckiego "WIEWIÓRKA" KORSZE z siedzibą w Dębniku, Panom Marcinowi Filipczykowi, Janowi Trebnio, Władysławowi Sienkiewiczowi, Szymonowi Zajkowi oraz sympatykowi koła Panu Krzysztofowi Grabowskiemu za wspaniałą lekcję przyrody w terenie oraz serdeczną gościnę.

Dziękujemy również Paniom Annie Płotast i Iwonie Dudek za pomoc i czuwanie nad bezpieczeństwem naszych uczniów w czasie wycieczki.

GALERIA ZDJĘĆ

Wychowawczynie:
Alina Szmul
Jolanta Wasilewska
Jolanta Wasiluk

Dodatkowe informacje